V rámci úspory energií navrhuje město Chrastava zhasínání lamp v Andělské Hoře. Po diskusi navrhujeme zhasínání lamp, tak, aby bylo zajištěno osvětlení obce pro občany, kteří přijíždějí vlakem. Světla by se zhasínala tedy od 1 do 4 ráno. V týdnu by bylo možné zhasínat již dříve. Prosíme vás o vaše vyjádření zde pod příspěvkem nebo přímo členům osadního výboru. A o šíření této informace mezi občany.

Sdílejte:

3 komentáře “Zhasínání veřejného osvětlení v rámci úspory energie”

  • Dobrý den, zásadně nesouhlasím s vypínáním komplet VO. Návrh – ať správce VO demontuje /vypne/ světel.zdroje „OB SLOUP“ a takto může VO fungovat po celou dobu jeho sepnutí – ne jen přes noc – t.j. úspora 50%. A jaká pak bude kompenzace od města za naše „šetření“ ? …. bude pro naše KÚ nižší daň z nemovitosti nebo nižší poplatek za svoz TKO, nebo …. ? Myšleno ve vztahu k těm částem města, kde se takto „šetřit“ nebude ? …. Žádám o projednání celé věci na veřejném osad.výboru v co nejkratším čase a předem informovat ostatní obyvatele o tomto všemi prostředky. Díky J.Wolf

    • Vypínání OB sloup není možné kvůli vyhlášce. Ta stanovuje určitou vzdálenost mezi veřejným osvětlením. Není ovšem vyhláškou stanovená povinnost mít osvětlení ve všech částech obce. Také jsem navrhovala toto řešení na městě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *